RSS


Весільний калейдоскоп

Традиційне весілля в нашій уяві - це наречена у прекрасному білосніжному платті , строгий елегантний жених, святковий стіл, що ломиться від пригощань і масові гуляння. Але далеко не кожен житель планети розділяє ці погляди. Процес одруження у різних народів світу деколи набуває найдивніших - і навіть гротескних! - на наш погляд форми.

Весільний калейдоскоп Ось, здавалося б, що може бути більш загальноприйнятим, ніж символ торжества - весільне плаття? Так, звичайно, інколи сміливі наречені дозволяють собі деяку екстравагантність і відступають від канону. Але в більшості випадків наречені все ж вважають за краще залишатися в рамках традиції, вибираючи вінчальне вбрання всіх відтінків білого, з довгою цнотливою спідницею і пишним корсажем, що підкреслює красу фігури.

І мало хто знає, що цей ніжний колір весільні плаття набули не так давно - в найближчій історичній ретроспективі. А найпоширенішим «шлюбним» кольором на світі до цих пір залишається червоний або помаранчевий - кольори радості і багатства. Так виглядала і давньоримська наречена, і старослов'янська - причому на весіллі жінці дозволялося одягнутися в червоне останній раз в житті: заміжній матроні вважалося непристойним носити яскраві, «дівочі» відтінки. Цигани вивішують на будівлю, де відбувається весілля, полум'яні прапори - причому це, само собою, не демонстрація комуністичних переконань господарів, а символ свята в будинку. Так велить звичай. Сучасний Схід теж віддає перевагу такій тональності - і китайське, і індійське весілля обов'язково будуть розфарбовані у всілякі варіації яскраво-червоного.

Весільний калейдоскоп А біле плаття вперше наділа на весілля шотландська королева Марія Стюарт в 1565 році, поєднуючись другим шлюбом з Генріхом Дарнлєєм, на знак скорботи за попереднім чоловіком - французьким монархом Франциском II. Так-так, в середньовічній Європі біле надівали саме по сумному приводу - і весь цивілізований світ має бути вдячний сміливій королеві за цю маленьку революцію, яка подарувала нам неймовірний в своїй чистоті і свіжості образ нареченої.

А ось африканські племена відомі своїм мінімалістським підходом до одягу - що поробиш, клімат! Зате це повністю компенсується за рахунок живописного боді-арту і шикарних "конструкцій" на голові. Весільні зачіски з Чорного континенту можуть з незвички навіть шокувати: звичайні дреди бліднуть перед колосальними укладаннями-баштами, які створюються за допомогою таких оригінальних підручних матеріалів, як пташиний послід і розмочена глина. Втім, деякі малі народності віддають перевагу елегантним чубкам впоперек оголеного черепа, і прикрасам у вигляді кольорових ниток. Горду наречену, одягнену у вироблену козину шкуру, з музикою і танцями проводжають в будинок жениха - а за неї батьки отримують викуп з десятка корів. Отже вирощування дочок в Африці - бізнес досить прибутковий!

Весільний калейдоскоп Наречена на Близькому Сході і в Середній Азії обов'язково надіває величезну кількість ювелірних прикрас, переважно з срібла з коралами - вважається, що їх мелодійний передзвін відганяє злих духів від майбутньої володарки сімейного вогнища. Деколи ритуальний ентузіазм доходить до того, що наречена пересувається лише із сторонньою допомогою, а для того, щоб встати, у весільній юрті передбачається спеціальна вірьовка! Весь комплект може важити до 15-20 кілограм - як тут не провести паралелелі з массивними рицарськими одіяннями.

Отже наші наречені, що стогнуть від міцно затягнутих корсетів і тугих зачісок, знаходяться в досить виграшному положенні, якщо порівнювати із звичаями інших часів і народів. А вже переоцінити естетичну привабливість європейського весільного образу неможливо. Хоча для жениха з африканського племені сурма навряд чи може бути хтось миліший за юну наречену, що покрита ритуальним шрамуванням, з гарбузом на голові, та кокетливим губним диском .

Програма підбору зачісок jKiwi: завантажити безкоштовно

Залишити коментар

Передрук будь-яких матеріалів без дозволу автора заборонений. ad sitemap Реклама на сайті