RSS


Ваші гості на весіллі

Гості на весіллі - це окремий розділ клопоту.

Гості на весіллі

Для початку їх треба запросити. Здавалося б, а тут які хитрощі можуть бути? Навіть на лотках в підземному переході можна купити сповна пристойні запрошувальні листівки з віддрукованим текстом. Вписуєш від руки імена, відправляєш і чекаєш відповіді. Можна, звичайно, поступити подібним чином, не особливо акцентуючи увагу на тому, що запрошення - візитна картка торжества. А можна продовжити занурення в світ традицій, з якими завжди пов'язане справжнє весілля. В такому разі вам швидше за все доведеться вдатися до послуг однієї з видавничих, поліграфічних фірм. Адже тоді не лише текст, але і дизайн запрошення носитиме суто індивідуальний характер: ви можете замовити копїї весільних листівок позаминулого століття, розмістити на них свої дитячі фотографії, придумати символ майбутнього шлюбу і так далі. А також, як вже говорилося вище, замовити оригінальні етикетки для напоїв, застільні іменні картки для гостей, можливо, якісь особливі весільні плакати.

З текстом запрошення теж все не так просто, як здається на перший погляд. По-перше, весілля - поняття збиральне, таке, що складається з реєстрації шлюбу і банкету. Тому і інформація про неї буває двох видів - сповіщення і запрошення. Останнє, у свою чергу, буває на одруження і на весільне гуляння. Іншими словами, якщо ви напишете комусь, що будете <раді бачити його на одруженні>, це означає, що за святковим столом ви цього когось не чекаєте.

Гості на весіллі Запрошення може бути подвійним - на реєстрацію і на банкет. В такому разі вказується точний час і адреса обох подій. Але і тут є тонкість. Якщо у відправленій вами листівці немає слів запрошення, а позначена лише адреса гуляння - це всього лише підказка, куди посилати дарунок або поздоровлення.

Звичайно, можна не забивати собі голову подібними нюансами, але, якщо серед тих, кого ви хотіли б бачити на своєму святі, є педантичні фанати етикету, можна по незнанню зіпсувати з ними стосунки на все життя.

Запрошувати різних гостей теж можна по-різному. Друзів-одноліток ви можете запросити будь яким способом, молодь все зрозуміє правильно, а от, наприклад, родичів чи знайомих середього та похилого віку можна запросити від імені батьків. Цей варіант несе в собі елемент здорової патріархальності і родинного тепла. Отже годиться!

У багатьох країнах давно вже дотримуються правила, яке починає приживатися і у нас. Запрошення на прийом з нагоди весільного торжества доречно закінчити, наприклад, такими словами: <Сподіваємося отримати відповідь (дата)>. Прислані повідомлення знімуть з вас багато проблем при організації гуляння.

Гості на весіллі Не позбавлена премудрощів і адресність запрошення. Наприклад, в сім'ю можна послати одну листівку. Але в ній мають бути перераховані всі члени сім'ї, яких ви хочете бачити, включаючи дітей. Інакше неназвані можуть вирішити, що ви не бажаєте бачити їх на своєму святі.

Запрошуючи на весілля свого неодруженого друга або незаміжню подругу, подумайте про те, чи хочете ви їх бачити одних або з супутниками. Не біда, якщо імена супутників вам в даний момент невідомі, а з'ясовувати це не цілком коректно. Цілком можна обійтися зверненням <Дорогий Сергій і твоя подруга!>.

На складанні списку гостей і їх запрошенні не закінчується ця <тематична> частина вашого клопоту. Проблема, як розсадити гостей, неминуче встає перед господарями будь-якого гуляння. У питанні явно присутній конфліктний елемент. Дійсно, ви хочете бачити недалеко від себе однокашників, аби хоч інколи перекидуватися з ними парою непафосних фраз, а батьки на ці місця ставлять таблички з прізвищами родичів, що недавно відзначили перлове весілля. Ви встаєте на диби, розуміючи, що протягом всього вечора приречені слухати очевидне - про достоїнства міцної і дружної сім'ї. І як бути? Це знову-таки питання, яке не має єдиного правильного рішення. Тому має сенс знов вдатися до рятівної сили традицій.

Гості на весіллі У Київській Русі здавна кожен гість мав своє традиційне місце, знаючи його з дитинства. Місця за столом ділилися на вісім частин: ГОЛОВА, БАТЬКІВСЬКЕ, ДІДОВЕ, КУМОВЕ, БРАТА (СЕСТРИ), ДРУЖКОВЕ (для друзів молодих), ГОСТИНЕ, ТІТЧИНЕ. Відповідно і чотири сторони столу ділилися на: ГОЛОВУ, СВОЮ, ВІТАЛЬНЮ, ХВІСТ. Молодих (або почесних гостей в інших випадках) садили на чолі столу так, щоб <червоний кут> (в українських хатах правий східний) з іконами був на їх стороні. Праворуч від почесних місць знаходилася СВОЯ сторона. Тут сиділи найближчі родичі господарів (або молодих). Ліворуч - ГОСТИНІ місця для друзів, знайомих, сусідів. ТІТКАМИ за старих часів називали випадкових і непроханих гостей. Їм ніколи не відмовляли в гостинності, але місця їх були <в хвостах>. Проте ображеними вони себе не відчували - адже вони сиділи напроти головних гостей.

Так от нехитро, просто і без проблем вирішувався в старому селі непросте деколи для нас питання - куди посадити гостя. Може, спробувати поступити так само, та ще обіграти ситуацію під час гуляння? До речі, ваші друзі можуть відчувати себе сповна комфортно навіть на <тіткиних> місцях: молодожони споглядаються у всіх ракурсах, спільна мова жестів з ними вироблена давно - навіть поговорити можна!

Оскільки слово <танці> вже прозвучало, має сенс поговорити і про цей пункт весільної програми, тим більше що він теж найбезпосереднішим чином пов'язаний з гостьовою темою.

Танцювальних навиків, почерпнутих вами виключно в нічних клубах та на дискотеках, на весіллі може виявитися замало: родичі, виявляється, чекають якогось особливого сольного танцю молодих. Виправдати їх надії можна, відрепетирувавши деякий витвір танцювального мистецтва самостійно або ж узявши декілька уроків у професіоналів. Зараз досить фірм, що пропонують послуги в постановці весільного танцю, для чого зазвичай потрібно чотири - вісім уроків.

А ось ваш прощальний танець необов'язково має бути сольним. Се дійство можна оформити і пооригинальніше: наприклад, оточити себе хороводом гостей із запаленними свічками в руках. Красиво, романтично і, виявляється, теж традиційно і з сенсом.

По матеріалам happysvadba.ru

Програма підбору зачісок jKiwi: завантажити безкоштовно

Залишити коментар

Передрук будь-яких матеріалів без дозволу автора заборонений. ad sitemap Реклама на сайті