RSS


Фотозйомка весілля: ти зніми мене, фотограф

Кожного разу, відкриваючи весільний фотоальбом, ви поринатимете у спогади того чарівного дня, повного кохання, романтики і краси.
Аби весільний альбом став гордістю і предметом захоплення близьких і друзів, необхідно знайти справжнього професіонала - висококласного фотографа.
Знайти справжнього майстра весільної фотографії не так просто, як здається на перший погляд. Як вибрати справжнього професіонала і не помилитися з весільними фото і відеозйомкою?

як вибрати фотографа на весілля

Йду на контакт

Аби не нарватися на халтурщика або посередність, керуйтеся правилом номер один - йдіть на особистий контакт. Не полінуйтеся, зустріньтеся з фотографом особисто. Вже після перших хвилин спілкування можна буде зрозуміти, що із себе представляє майстер, як професіонал і людина.
Наприклад, нерідкі випадки, коли майбутнє подружжя приїжджає до фотографа, а той зустрічає їх вже з "бадуна" . Або ж в засаленому халаті і стоптаних тапочках. Хто дасть гарантію, що в сам урочистий день такий горе-фотограф не з'явиться в подібному вигляді на весілля і не приголомшить гостей. Людський чинник важливий при виборі майстра. Незрідка серед фотографів зустрічаються вельми різкі і зарозумілі типи, які під час святкування можуть і міцне слівце видати або, наприклад, категорично відмовитися знімати той же викуп нареченої.

як вибрати фотографа на весілля

Зараз вилетить пташка!

Як правило, весільна зйомка починається з того, що фотограф відображає момент, коли наречена готує свій вінчальний туалет: зачіска, плаття, прикраси. Деякі дівиці пропонують майстрові фотографувати вже процес надягання панчох, але справжній професіонал, що поважає себе і свою професію, на таку фотосесію в стилі «ню» не піде ніколи.
Потім настає найвідповідальніша і урочистіша частина - реєстрація в Рацсі. Основна ж фотосесія проходит під час прогулянки.
Багато фотографів, прибічники мас-культури, водять жениха і наречену по давно побитих стежинках. Такі фотографії зустрічаються в кожному другому альбомі молодожонів.

як вибрати фотографа на весілля

Ще один важливий чинник, який враховують далеко не всі фотографи і оператори, - образ молодожонів. Наприклад, наречена одягнена в пишне плаття у стилі барокко, а фотограф знімає її на тлі костелу. Те, що відбувається змішення стилів, так званого майстра не хвилює. А потім на знімку виходить повна безглуздість. Нареченій в такому платті більше личить для фону красивий пейзаж або фасад художнього музею.

як вибрати фотографа на весілля

Довіряй, але перевіряй

Один фотограф запрошує до себе в павільйон, другий приходить на зйомки просто з одним фотоапаратом, а третій привозить з собою справжню мобільну студію - спалахи, фон, штативи.
Багато столичних фотографів до цих пір знімають на плівку. Добре це або погано - питання спірне. Самі такі майстри стверджують, що плівковий фотоапарат не замінить жодна цифрова техніка. З плівкових апаратів відмінну якість може дати лише широкоформатна техніка, де розмір слайду 9x9 або 6x6 сантиметрів. Ціна лише за один широкоформатний кадр (!) складає близько 10 доларів.

як вибрати фотографа на весілля

Фотокамери поділяються на аматорські, напівпрофесійні і професійні.
Багато клієнтів, начитавшись в інтернеті форумів, вимагають у фотографів саму висококласну техніку. Коли ж майстер називає ціну за роботу, бажання відпадає відразу. При виборі фототехніки краще всього користуватися правилом, що не все те золото, що блищить. Для весільних зйомок досить і напівпрофесійної камери. Головне не купитися на прийом псевдофотографа, який «клацає» любительською цифровою мильницею. Для пилу в очі на неї можуть причепити висувний об'єктив, але якість фотографій від цього краще не стане. Хороші, напівпрофесійні камери зазвичай йдуть із змінною оптикою і додатковим спалахом. Це головні відмітні ознаки, по яких навіть обиватель, що не мав справи з фототехнікою, зможе розібратися, що до чого.

як вибрати фотографа на весілля

Серед відеокамер також розрізняють три види: аматорські, напівпрофесійні і професійні. В основному оператори знімають напівпрофесійними. У арсеналі хорошого майстра окрім камери мають бути ще штативи, накамерне світло і додаткове світло для залу. Такий набір техніки - як мінімум 80 відсотків успіху. До речі, хороша камера пише не на диск, і навіть не на DVD, а на звичайну магнітну стрічку.
Оператори-халтурщики норовлять знімати весілля любительською камерою. Відрізнити її можна чисто візуально: по розмірах вона невелика, деколи уміщається в руку. Отже при першій же зустрічі поцікавтеся наявністю хорошої техніки у майстра.

як вибрати фотографа на весілля

Вам пакет

Майже 90 відсотків наречених та і женихів теж не вміють вести себе перед об'єктивом, або занадто сковані, або навпаки блазнюють. Фотографові самому доводиться виступати в ролі постановника і режисера, підказувати, в яку позу стати, як посміхнутися, куди направити погляд. А це все віднімає час.
У стандартному пакеті весільної сесії має бути близько 300-500 фотографій. Оброблених у фотошопі, надрукованих чи в електронному вигляді - це вже залежить від бажання молодожонів і послуг майстра. Але, варто узяти на замітку, що навіть в професії фотографа існує своя сезонність. Так, взимку, коли холодно і в місті по об'єктивних причинах стає мало місць для зйомок, виходить не більше 300 хороших знімків. Влітку ж «наклацати» можна і всі 500.

як вибрати фотографа на весілля

Середня ціна такого пакету - близько 200-300 доларів. Звичайно, можна знайти майстрів, які готові за 100 доларів і сфотографують і відзнімуть відео, та якість буде відповідна. За великим рахунком в справі фото і відеозйомки діє принцип відповідності ціни і якості.
Економити на фотографіях не варто. Краще заощадити на спиртному. Адже пригощання пригощаннями, а знімки залишаться на багато років, і нагадуватимуть про щасливі миті.
У цьому є свій резон, чи не так?

Програма підбору зачісок jKiwi: завантажити безкоштовно

Залишити коментар

Передрук будь-яких матеріалів без дозволу автора заборонений. ad sitemap Реклама на сайті