RSS


Сценарій сватання

сценарій сватанняСучасним женихам стало набагато простіше, для закріплення шлюбних уз з коханою цілком достатньо її згоди... ну і не забути попередити батьків про запланований день весілля. Але ще буквально століття тому головними в ухваленні рішення, видавати дівчину заміж чи ні, були батьки нареченої. І якщо їм не сподобався жених, вони могли спокійно виставити його за двері, не порадившись з дочкою. Наприклад, в Україні, якщо женихові виносили гарбуз, це означало, що його не прийняли і бачити більше не хочуть. А аби помститися, свати закривали двері будинку нареченої спиною. По повір'ям, це обіцяло нареченій безшлюбність.

Якщо жених вирішив робити пропозицію дівчині, то він у себе удома збирав, так би мовити, маленьку нараду. Він говорив про свій намір батькам і хресним батькам. Тобто, якщо їм сподобалася дівчина, засилали до неї в будинок сватів (як правило, сватами були хресні батьки). Вони просили руки нареченої, і якщо батьки давали згоду, то найближчим часом після сватання влаштовувався бенкет і оголошувалося родичам про майбутнє весілля.

Свати повинні були ідеально знати всі звичаї, пов'язані з цією цікавою традицією, аби правильно повестися під час сватання. Адже саме від них залежала доля закоханих. Обряди, пов'язані зі сватанням, сучасній людині можуть здатися досить дивними. Наприклад, аби все удалося і батьки нареченої дали свою згоду, перед тим, як відправити сватів до будинку, їх садили на стілець, а ніжки стільця перев'язували. А за спину сватам кидали заношений до дір личак. Перш ніж виходити з будинку, свати ставали на коліна перед іконою, обтирали її чистим рушником і читали весільний заговор. Вважалося якщо виконати всі ці обряди, то не лише сватання пройдет вдало і батьки нареченої дадуть свою згоду, але і сам шлюб буде дуже міцним і успішним, а кохання майбутнього чоловіка і дружини лише зміцнюватиметься з кожним днем.

Прийшовши до будинку нареченої, свати сідали на стілець, так, щоб ноги лежали на доріжці, ведучій до виходу з будинку, і починали звати батьків наступними словами: «ми купці, а у Вас товар, який нам потрібний». Не прийнято було відразу починати розмову про весілля. Найголовнішим завданням сватів було почати розмову здалека і тільки потім, обережно, переходити до найголовнішого - до пропозиції. Необхідно було зацікавити батьків, розхвалити жениха. Якщо ж батькам не сподобався жених, то вони могли ввічливо показати, що вони невдоволені кандидатурою, а могли і прямо сказати, що жених не найкращий для їх дочки. Якщо ж батьки все-таки погоджувалися, то тут вже вони сідали зі сватами за «стіл переговорів» і дуже довго обговорювали умови весілля і дату його проведення.

сценарій сватанняДалі свати влаштовували оглядини нареченої. На оглядинах батьки показували придане своєї дочки, розхвалювали її, розповідали, яка вона буде хороша дружина, хазяйка і мати. Якщо всі залишалися задоволеними, то починалися приготування до весілля і змова, тобто породнение батьків жениха і нареченої, які придивлялися один до одного і прагнули подружитися, адже вони тепер родичі.

Зараз сватання, найчастіше, проходить по іншому сценарію. Жених приходить в будинок нареченої (заздалегідь отримавши її згоду) з дарунками для батьків і квітами для матері і дівчини. Потім він просить руки дівчини, розповідаючи батькам про свої відчуття і серйозні наміри, про те, що він буде для дівчини хорошим мужом і надійною опорою в житті. Якщо батьки приймають жениха, то батько перев'язує руки закоханих. Якщо ж ні, то жениха ввічливо просять піти. Але зараз сватання рідко закінчується відмовою, оскільки батьки зазвичай вже добре знають жениха, а наречена обов'язково готує батьків до приходу молодої людини. Після згоди батьки самі закохані збираються за одним столом і жених робить офіційну пропозицію, даруючи дівчині кільце. Це хороша можливість познайомити батьків і обговорити всі подробиці майбутнього весілля.

Програма підбору зачісок jKiwi: завантажити безкоштовно

Залишити коментар

Передрук будь-яких матеріалів без дозволу автора заборонений. ad sitemap Реклама на сайті