RSS


Весільна відеозйомка: чи варто знімати весілля на відео?

відеооператор на весілля у Львові
відеооператор на весілля Львів
відеооператор на весілля у Львові
відеооператор на весілля у Львові
відеооператор на весілля у Львові
Знімати або не знімати? Якщо знімати, то наймати професіонала чи задіяти знайомих? Чи потрібне фото, якщо є відео і навпаки? Навіщо потрібний тамада, якщо гостей не дуже багато і вони і так добре знайомі? Це лише мала частина питань, які із страшною силою обрушуються на молоду пару, що зважилася на настільки відповідальний крок, як весілля.

Перш, ніж писати цей текст, його автор грунтовно побродив по інтернету і до свого здивування виявив, що, не дивлячись на все багатство вибору, тямущих відповідей на ці питання чомусь немає. Можливо, шукав погано, а може, суб'єктивне поняття тямущості підвело. Проте, порадившись з колегами, спробуємо відповісти.


Ви вже підготувались до весілля? Але відеозйомку ще не встигли замовили? Відеооператор на весілля у Львові - запорука гарного весільного відео.


Так усе-таки знімати або не знімати весілля?

Знімати. Однозначно. І на фото, і на відео. Весілля - подія екстраординарна, і його обов'язково треба зафіксувати на всіх доступних носіях. Ви б відмовилися поглянути відеозапис весілля ваших батьків або дідусів і бабусь? У їх часи не було технічної можливості знімати на відео, тепер же це можливо, завдяки технічному прогресу, і немає виправдання тим, хто позбавляє своїх майбутніх дітей побачити весілля батьків;-)

Але це не означає, що треба відмовлятися від фотографій. Відеокартинка, звичайно, має безперечні переваги, оскільки вона «жива», рухома, проте, у неї є і недоліки, наприклад, її складно повісити на стіну.

Чи потрібний тамада?

Автор сих рядків перед власним весіллям був категорично проти. Ледве до розлучення не дійшло. В останню мить проявив слабкість, погодився і... абсолютно про це не шкодує. Саме хороший ведучий перетворить весілля на свято, яке запам'ятовується. Без нього це буде просто звичайна зустріч друзів, така ж, як сотні інших. При обмеженому бюджеті краще відмовитися від чого-небудь іншого. Навіть від відеозйомки, хоча краще, звичайно, заощадити, наприклад, на ресторані. Загалом, пріоритети ви самі розставите - вам видніше, лише не відмовляйтеся від ведучого. Проте, повернемося до відеозйомки.
Чи потрібно наймати професіоналів або попросити друзів?

Весілля - задоволення недешеве в будь-якому разі. Відмовившись від професійної відеозйомки, можна заощадити, попросивши зайнятися цим друзів. Проте, аби не шкодувати потім дозволимо собі дати декілька порад на підставі наявного досвіду.

Всіх присутніх на весіллі треба чітко ділити на тих, хто веселиться і тих, хто працює. Поєднувати це неможливо. Причин тому декілька :

Фото- і відеооператори повинні постійно тримати руку на пульсі, ловити цікаві моменти, згладжувати непорозуміння і підкреслювати все цікаве. Їм просто ніколи сидіти за столом разом зі всіма. Максимум, що вони можуть собі дозволити - швиденько перекусити, знайшовши момент (самі розумієте, складно протягом 10 годин зовсім нічого не їсти). Спиртне, до речі, операторам протипоказано - це неодмінно позначиться на результаті. Максимум, що може собі дозволити оператора - 50-100 грам легкого вина, і то лише якщо відчуває, що валиться з ніг від втоми (що найшвидше і буде, оскільки чисто фізично це важка робота, тут треба звичку мати).

Другий момент. Знову ж таки, ніскільки не сумніваючись в кваліфікації ваших гостей, якщо серед них немає професійних ведучих і операторів, ризикнемо передбачити, що професіонали зроблять краще. Просто тому, що вони цим займаються щодня. Досвід, як в будь-якій іншій справі, має велике значення. Професіонал зможе краще «зловити» настрій присутніх, професійний оператор зніме найцікавіші кадри і зробить це технічно грамотно і т. п.

Техніка
Значна частина зйомки відбувається в приміщенні і без штатива. Лише професійна техніка і уміння нею користуватися забезпечать за таких умов хорошу якість. Зрозуміло, це не означає, що будь-який, що узяв в руки професійну камеру, тут же створить шедевр, ні в якому разі, але і нехтувати хорошою технікою не вартує.

Людський чинник.
Не хочу нікого лякати або обчорнити, ні в якому разі. Можливо, це випадковість. Прийміть це просто як розповідь випадкового знайомого в поїзді. У 100% бачених мною випадків, коли зняти весілля на фото і відео просили знайомих, обов'язково траплялося що-небудь із списку: сіли акумулятори, кінчилося місце на флешці (касеті), забув спалах (освітлювач) або його взагалі немає. Якщо знайомий є професіоналом в справі фото (відео), результатів доводиться чекати довго, тому що у нього повно роботи, якщо ні, то про монтаж в більшості випадків мові не йде, а якість зйомки залишає бажати кращого. Іншими словами, дружба дружбою, а відповідально до зйомки вашого весілля підійде лише найнятий за гроші фахівець.

Як же вибрати професійного відеооператора ?

Найголовніший критерій - вам повинна сподобатися робота оператора. Візьміть DVD із зразками робіт і поглянете його вдома в спокійній обстановці. Чим більше те, що ви побачите, схоже на кіно по телевізору і чим менше на "цікавий" тригодинний кліп, знятий тремтячими руками сусіда по дачі дядька Васі тим краще. Звичайно, в оператора на весіллі немає можливості поставити світло, зняти декілька дублів, як це робиться при зйомці кіно, проте, хороший цікавий репортаж в хорошого вілеооператора повинен вийти.

Запитайте про звичайну тривалість фільму. Вона залежить від стилю конкретної пари монтажер-оператор, але в будь-якому разі хронометраж не має бути більше за півтора години. У 40-50-хвилинний фільм можна включити все, що було на весіллі і нічого зайвого в нім не буде. Фільм буде динамічним і цікавим. Такий фільм, до речі, складніше зробити, чим тригодинний.

Взнайте модель камери і запитайте, що вона із себе вдає. Якщо оператор говорить, що у нього професійна модель Соні, а на сайті sonybiz.ru ви такої камери не знайшли, значить, оператор лукавить. Немає нічого поганого у використанні напівпрофесійної техніки («пів» означає, що модель зроблена на базі професійної і відрізняється відсутністю деяких функцій, в якості ж зображення принципових відмінностей нема). Біда в тому, що під «напівпро» кожен має на увазі, що йому хочеться. Краще всього, звичайно, аби камера була заявлена виробником, як професійна, оскільки, по-перше, це деяка гарантія, що поганої картинки з вини техніки не буде, а по-друге, це з великою вірогідністю означає, що оператор серйозно підходить до питань виробництва відеопродукції.

Ви запитаєте, навіщо ставити два останні питання, якщо найголовніше, аби вам сподобалося? Дуже просто. Вам, найшвидше, покажуть лише декілька фрагментів, по яких ви зможете оцінити операторський рівень. Питання про тривалість дозволить відсікти команди з недостатньо кваліфікованими або просто ледачими монтажерами, а питання про камеру додасть вам упевненості, що якість зйомки буде хорошою не лише вдень на вулиці (у таких умовах ледве не всі камери добре знімають), але і увечері в ресторані.

Нарешті, ще один важливий момент, який часто недооцінюють. Виберіть час, зустріньтеся з оператором. Якщо він виявиться вам неприємним чисто по-людськи, відмовтеся. Адже вам з ним доведеться спілкуватися весь день, і не просто день, а один з найважливіших днів у вашому житті.


Не доверяете свадебщикам? Сами отсняли и решили самостоятельно смонтировать свадебное видео? Тода вам нужны программы для нарезки видео
Програма підбору зачісок jKiwi: завантажити безкоштовно

Залишити коментар

Передрук будь-яких матеріалів без дозволу автора заборонений. ad sitemap Реклама на сайті